0000

Miloš Svoboda

Miloš Svoboda ovládá nejen šerm,ale i řemeslné umění našich předků.Kopie luxusní pistole s dvojitým kolečkovým zámkem ze 17.století je toho důkazem.

Pistole

Detail zámku

Trubadůr

Luděk Horálek je i zdatný trubadůr interpretující vlastní hudební i textařská díla v renesančním stylu.

 

Kovboj

Stanislav Veselý je činný i ve westernovém světě, příležitostně doprovázen ostatními členy Gobara.

 

GOBARO

historický šerm Praha

Aktivity

 Stovky představení na českých hradech, zámcích, městských slavnostech, podnikových večírcích a rautech.

Účinkování a tvorba choreografie bojových scén a šermu v divadelních představeních v českých a předních pražských divadlech při adaptacích divadelních her s dobovou tématikou. Výcvik a příprava herců.

Divadlo Na zábradlí (Don Juan, Úklady a láska), Vinohradské divadlo (Othelo), Divadlo ABC (Tři mušketýři, D'Artagnan, Cyrano z Bergeraku, D'Artagnanova dcera, Limonádový Joe, Frederick), Divadlo Most (Fanfán Tulipán), Divadlo Příbram (Noc na Karlštejně, Drahomíra a její synové, Dva na koni jeden na oslu) a mnohé další.

Limonadovy JoeLomonadovy Joe

Účinkování v televizních pořadech - seriálArabela, Ať přiletí čáp královno, Berenika, Derby, Gogo šou, Když se řekne profese aj.Z Pekla štěstí

České filmy - Panna a netvor, Deváté srdce, Lotrando a Zubejda, Jezerní královna, Z Pekla štěstí 2, Princezna ze mlejna, Ať žijí rytíři a jiné.


Zahraniční  filmy - Válka volů (Rak.)Král Artuš (USA), Jeskyně zlaté růže (It.), Pardaillan (Fr.), Tanec pro boha (Něm.), Můj obr (USA), Mladý Indiána Jones (USA), Sněhurka v černém lMlhy Avalonuese (USA), Radeckého marš (Něm.), Yenkee z Connecticutu na dvoře krále Artuše (Kanada), Johanka z Arku (Francie, Kanada), The Knight‘s tale (Příběh rytíře, USA), The Mists of Avalon (Mlhy Avalonu, USA) Je těžké být bohem (RU) aj.


Výcvik a příprava českých kaskadérů pro dvoudílný televizní film Kleopatra (Brit.) a pro oskarového Gladiátora (USA).

Zahraniční turné: Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Holandsko, Dánsko. Německo.

Zábavní parky - Fiabilandia Rimini (It.), Zygopark Nice (Fr.), Schloss Thurn (Něm.), No Name City (Něm.)Aqualand  Saint Cyprien, Aqualand Marseille (Fr.)

Rytíř na Schloss Thurn

San Marino

Festivaly

2007 Gala Internazionale,Piobicco,Urbania,Cagli - Itálie – celkové vítězství

2008 Mistrovství světa ve „Stage  fencing“ (scénický šerm) v San Marinu, tři  medaile zlatá,stříbrná,bronzová a titul „Mistři světa“.